• Yunus Rent A Car  GİDER MALİYETLERİNİZ SABİTLENİR
 • Yunus Rent A Car  YATIRIM MALİYETİNİZ YOK
 • Yunus Rent A Car  KİRALAMADA KDV İNDİRİMİ
 • Yunus Rent A Car  KREDİ İMKANLARINIZDA KISITLAMA YOK
 • Yunus Rent A Car  MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ
 • Yunus Rent A Car  NAKİT GİRDİ
 • Yunus Rent A Car  DAHA AZ GELİR VE KURUMLAR VERGİSİ
 • Yunus Rent A Car  PERSONEL MALİYETİNİZ YOK
 • Yunus Rent A Car  GİDER FATURALARINIZDA KOLAYLIK
 • Yunus Rent A Car  SERVİS VE BAKIM MASRAFINIZ YOK
 • Yunus Rent A Car  DAİMA YENİ ARAÇ
 • Yunus Rent A Car  EKSTRA MALİYETİNİZ YOK
 • Yunus Rent A Car  ARAÇSIZ KALMA SORUNUNUZ YOK
 • Yunus Rent A Car  SİGORTA RİSKİ VE MALİYETİNİZ YOK

GİDER MALİYETLERİNİZ SABİTLENİR

Aylık ödemeler sayesinde gider maliyetiniz, kiraladığınız süre boyunca sabitlenir. Herhangi bir ekstra ödeme veya ara ödemeler veya ilave olarak son taksit ödemeleri yoktur. Ayrıca faiz ödemeniz de olmadığından yıllık bütçenizi daha sağlıklı bir şekilde yapmanızı kolaylaştırır.

YATIRIM MALİYETİNİZ YOK

Şirket sermayesinden, araç alımı için toplu para çıkışı olmaz. Şirket veya siz bu bedeli başka faaliyet alanlarınız için kullanabilirsiniz. Sağlanan bu nakit tasarrufu çalışma sermayesi olarak yatırımda kullanıldığında firmanızın veya sizin karlılığınız artacaktır. Bu sermayeyi işlerinizde kullandığınız takdirde 1 yılda kazanacağınız miktarı düşünmelisiniz. Banka kredisi bile kullansanız, kullanacağınız kredi için % 30 civarında peşin para ile faizini ödemeniz gerekecek ve malınıza, kredi borcu süresince haciz veya satılamaz kaydı koyulacaktır.

KİRALAMADA KDV İNDİRİMİ

Kira ile birlikte ödenen KDV indirim konusu yapılabiliyor. Araç firma tarafından satın alınırsa bu söz konusu değildir. Kiralamanın bu konuda da avantajı ön plana çıkmaktadır.

KREDİ İMKANLARINIZDA KISITLAMA YOK

Aylık kira ödemeleriniz, şirket bilançonuzda pasifte yer almadığı için, başka faaliyetleriniz için kredi kullanma imkanınız etkilenmeyecektir.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ

Şirketinize araç satın aldığınızda bu araç için ödeyeceğiniz motorlu taşıtlar vergisi gider olarak yazılamamaktadır. Araç kiralandığı takdirde bu tip giderler de kiralama ücretinin içinde hesaplanmaktadır.

NAKİT GİRDİ

Şirketinizin veya sizin mevcut arabanız var ise, 2.el satışından dolayı kasanıza veya cebinize girecek nakit paranız sizde kalacaktır. Elde edeceğiniz bu sermayeden faiz geliri almanız sağlanacak veya şirket faaliyetlerinizde ilave bir sermaye olacaktır.

DAHA AZ GELİR VE KURUMLAR VERGİSİ

Ödediğiniz aylık kiralama bedelleri bir defada gider yazılarak vergi matrahından düşülebildiği gibi bu faturaların tamamı 3 aylık bilanço döneminde gider olarak kaydedilir. Şirketinize yıl içinde aldığınız otomobil için yıllık (12 aylık) amortisman ayırmak mümkün değildir. Alındığı aydan yıl sonuna kadar olan dönem için amortisman ayırabilirsiniz. Oysa araç satın aldığınızda yapılan harcamaların tümü amortisman yoluyla 5 yılda gider yazılabilmektedir. Araç kiraladığınızda finansman giderleri, amortisman veya yeniden değerlendirme gibi detaylarla uğraşmanıza gerek kalmayacaktır. Benzin faturalarının % 100’ünün gider olarak kaydedilmesi de artı vergi avantajları yaratır.

PERSONEL MALİYETİNİZ YOK

Araçların tüm teknik ve mekanik sorumlulukları Yunus Oto Kiralama’ ya ait olduğundan bu işlemler için personel bulundurmanıza gerek kalmayacaktır. Böylece personel ve zamandan tasarruf sağlamış olacaksınız. Personele ödenecek olan maaş, sigorta, ikramiye ve yan ödemeler gibi pek çok maliyeti üstlenmek zorunda kalmayacaksınız.

GİDER FATURALARINIZDA KOLAYLIK

Muhasebeniz otomobillerle ilgili masraf, bakım vs. gibi birçok fatura ile uğraşmak ve bu faturaların denetimlerini yapmak zorunda kalmaz. Yıllara bölünmesi gereken amortisman yeniden değerleme, sigorta, hasar gibi detaylarla uğraşmak zorunda kalmaz. Tek fatura ile çözümleyeceğiniz bütün bu işler kiralama şirketine aittir.

SERVİS VE BAKIM MASRAFINIZ YOK

Periyodik bakım, genel bakım-onarım, aracın hasar görmesinden kaynaklanan tüm tamir masrafları, her 50.000 km’ de lastik masrafları ve diğer bütün zorunlu masraflar Yunus Oto Kiralama tarafından yapılmaktadır. Özellikle çok sayıda araç filosu olan şirketler, lastik değişimi, parça ve bakımlar için yüklü bedeller ödemek zorundadırlar. Oysa araçlar kiralandığında böyle bir yükümlülük kalmayacaktır.

DAİMA YENİ ARAÇ

Kiralama dönemi sonunda, firmanızın talepleri doğrultusunda araçlar ister ikinci yıl için değerlendirmeye alınır istenirse yeni modelleri ile değiştirilebilir. Böylelikle araçların 2.El satış riski, ortadan kalkar ve sizin belirleyeceğiniz şartlar doğrultusunda ister 0 Km yeni araç kullanırsınız isterseniz aynı araçlarla kiralamanıza devam edersiniz. Aracın satın alınması durumunda, ortalama 2- 2,5 yıl sonra aracın ekonomik ömrü zaten dolmuş olmaktadır. Bu süreden ortalama 1 yıl sonra araçlar genellikle satılmaktadır. 2.El araçlarınızı satarken ya toplu ihale şeklinde satıp istediğiniz parayı alamayacaksınız, ya da tek tek araçları ilan verip satmanız gerekecek. Bu durumda, firmalar araç satış bedeli üzerinden ciddi oranda kar elde etmiş gözükmektedir. Oysa olmayan bu karın bir de vergisini vermek zorunda kalmakta olduğunuz genelde göz ardı edilmektedir. Araçların satın alınmasından dolayı, firmanız ciddi oranda finansman kaybı ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu arada aracın satışından dolayı aldığınız KDV ’ yi de maliye açısından ödemekle yükümlüsünüz. Araçların satın alınması durumunda, ortaya çıkan finansman kaybı yerine, eldeki finansmanın üretime aktarılması söz konusudur. Üretimin artırılması da ciroların ve karlılığın yükselmesini sağlayacaktır.

EKSTRA MALİYETİNİZ YOK

Kiralama sisteminde, araçlarınız için plaka ve tescil işlemleri için noter masrafı, vekaletname gibi zahmetli işler olmadığı gibi, yıl içinde muayene, eksoz vergisi, araç pulu, zorunlu trafik sigortası gibi her yıl büyük masraflara neden olan giderlerle de karşı karşıya kalmak zorunda kalmayacaksınız. Bu giderleri yapmadığınız veya geciktirdiğiniz takdirde yüksek faizli cezalar da ödemeyeceksiniz. Çünkü tüm bunların sorumluluğu Yunus Oto kiralama ya ait olacaktır.

ARAÇSIZ KALMA SORUNUNUZ YOK

Bakım-onarım ve hasar süresi boyunca tarafınıza başka bir araç temin edileceğinden iş devamlılığınız bölünmeyecek ve araçsız kalmayacaksınız. Birde araç eğer kredili alındı ise ve hasarının yüksek olması halinde, hasar ödemesinin yapılabilmesi için önce kredi borçlarının tamamının ödenmesi gerektiğini unutmamak gerekir. Bu süre zarfında da başka bir araç kullanma şansınız yoktur. Aniden ortaya çıkan bu durum, şirketlere yüklü oranda külfetler getirmektedir. Oysa ki, aracın uzun dönem kiralanması durumunda, şirketiniz veya siz bu tür riskler ile karşı karşıya kalmayacaksınız. Araç kiralamada, hasarlı olan aracın yerine de hemen muadil başka bir araç verilir. Özellikle aracın çalınması, kaza yapması ya da periyodik bakımlarının uzaması halinde, Yunus Oto tarafından yerine muadil başka bir araç tahsis edilecektir.

SİGORTA RİSKİ VE MALİYETİNİZ YOK

Araç kiralama sisteminde araçların Kasko Sigortaları Yunus Oto kiralama tarafından yapılmaktadır. Dolayısıyla ister kredili araç alın ister leasing yolu ile araç alın, isterseniz de kendi sermayenizle araç alın, her şartlarda yüklü bir kasko masrafı ile karşı karşıyasınız. Eğer kasko yaptırmaz iseniz, bu sefer aracınızın büyük bir kaza geçirmesi halinde pert olma riski vardır. Pert olduğu takdirde aracınız hurdaya çıkacaktır. Oysa kiralama yaptığınız takdirde bu sorumluluğun tamamını Yunus Oto karşılamaktadır ve siz hiçbir şekilde araçsız kalmamaktasınız.

(0212) 257 8080

Akat Mh., Tepecik Yolu No:14, Etiler, Beşiktaş/İstanbul
7/24 Servis Hizmet Telefonumuz : 0533 764 74 14